
Oogstdag
Augustus is van oudsher dé oogstmaand. Hoe ging het oogsten er vroeger aan toe, wat kwam er allemaal bij kijken? Tijdens de Oogstdag op zondag 17 augustus bij Museum de Locht in Melderslo stap je terug in de tijd en ervaar je de bedrijvigheid én gezelligheid rondom de oogst. Een leerzaam en sfeervol familie-uitje!
Oogsten in vroegere tijden betekende hard en zwaar werken. Wachten op gunstige weersomstandigheden en dan met man en macht aan de slag om de oogst op tijd binnen te krijgen. Een goede oogst was namelijk belangrijk om de winter door te komen. De hele buurt schoot te hulp en zo werd het oogsten ook een gezellige aangelegenheid.
Op het Lochtveld is van alles te zien en te beleven. Oude tractoren en machines komen tot leven: er wordt gedorst, stro gehakseld, haver geplet en rogge gemalen. Kinderen (én volwassenen) kunnen zelf proberen te dorsen met een dorsvlegel of zien hoe een paard een machine aandrijft in de manege. Mede vanwege het 35-jarig bestaan van de Locht worden hamen uit de collectie tentoongesteld: houten jukken waarmee boeren hun trekpaarden aanspanden. Vaak prachtig versierd en uniek per boerderij.
Onze vrijwilligers houden – net als vroeger – pauze ‘in het veld’, compleet met potjeskoffie en bookeskook. In den Toffen Tent staan marktkraampjes met streekproducten en biologische groenten van eigen bodem. Leer boter karnen en stropoppen maken. Overal in het museumdorp demonstreren ambachtslieden hun vak. De vrolijke klanken van Blaaskapel Zwarte Fanfare zorgen voor een gezellige sfeer.
Kom kijken, proeven en beleven: de Oogstdag bij de Locht is een feest voor jong en oud! Meer informatie op www.delocht.nl of volg ons op Facebook en Instagram.