Varia
Eynderhoof , Milderspaat, 1 Nederweert-Eind
9 juni 2025
13:00 - 17:00
€8,50 kind 3 t/m 12 €4,00

Bier, kaas en orgels

Volop muziek vandaag van kleine straatdraaiorgels. De oorsprong van deze kleine orgels ligt in Italië (1850). In de tijd dat er nog geen radio of platenspeler in huis was, bracht het draaiorgel vroeger muziek naar de mensen, die dan een . een dansje waagden.

Qua ambachten staan vandaag de kaasmakers en bierbrouwers centraal.
Kaas blijft een ambachtelijk kwaliteitsproduct wat naast de ingrediënten waaruit het tot stand komt, niet kan ontstaan zonder de zorgzame toewijding, ervaring en vakmanschap van de kaasmakers.

Op Eynderhoof zijn een 30-tal hobby bierbrouwers actief die wekelijks bierbrouwen volgens de bierrecepten die gebrouwen werden door onze voorouders. Bierbrouwen is een kwestie van de temperatuur in de gaten houden, van schroten, maischen, filtreren, spoelen, koken en koelen en het toevoegen van ingrediënten als hop en gist.