Theater
Parkstad Limburg Theaters , Burg. van Grunsvenplein 145, Heerlen
29 mei 2025
20:00
€vanaf 15,50

BV Vastgoed

Een meeslepende komedie over geld, bedrog en wanhoop

Na de theaterhits Augustus: Oklahoma (2024) en De Kersentuin (2023) regisseert Michel Sluysmans opnieuw een moderne interpretatie van een bekende toneelklassieker. Met BV Vastgoed brengt hij met o.a. Mark Rietman, Wendell Jaspers en Hanne Arendzen een hedendaagse bewerking van David Mamet’s verfilmde klassieker Glengarry Glen Ross. Mamet schreef zijn Pulitzer Price winnende stuk in 1982, aan het begin van het neo-liberale tijdperk. Meer dan 40 jaar later loopt dat tijdperk op zijn laatste benen.  

Alleen de sterkste overleeft

Op het makelaarskantoor BV Vastgoed worden de medewerkers door de directie onderworpen aan een verkoopwedstrijd. De twee beste verkopers krijgen een bonus, de rest wordt ontslagen. Dit zorgt ervoor dat er een strijd ontstaat waarin alleen de sterkste overleeft. In scherpe, geestige dialogen schetst Mamet een wanhopige arena van mensen die worden gedwongen winnaars te zijn ten koste van verliezers.

Wie niet eet, die wordt gegeten

Jibbe Willems maakte een gloednieuwe vertaling van deze zwarte komedie, waarin mensen wanhopig strijden voor hun baan en bestaan. In zijn vertaling wordt BV Vastgoed een hilarisch en droefgeestig portret van mensen die vastzitten in een wereld die ze zelf hebben helpen creëren. Een eenzame wereld die draait om geld en waarin egoïsme wordt beschouwd als een voorwaarde voor succes en altruïsme als een zwakte. Want wie niet eet, die wordt gegeten.