
….Eindelijk vrij 80 jaar bevrijding
….Eindelijk vrij – 80 jaar bevrijding
zo 04 mei 2025
ma 05 mei 2025
naar de argeloze grensstad Venlo in de jaren dertig. Het vertrouwen dat ons land neutraal zou blijven, spat uiteen op 10 mei 1940. De voorstelling vervolgt met de toenemende repressie, het drama van de Holocaust, de bombardementen op de Maasbruggen, evacuatie en bevrijding. Het wordt een avond met emotionele verhalen van de laatste getuigen en met grootse theatrale elementen die alle zintuigen aanspreken waardoor de Tweede Wereldoorlog invoelbaar wordt.
…EINDELIJK VRIJ! vindt plaats op de Groote Heide in Venlo, een bijzondere locatie met een loden last uit het verleden. Deze lieu de memoire herinnert aan het Venlo Incident, de vluchtelingenstroom uit Duitsland in de jaren dertig, maar bovenal aan de Fliegerhorst Venlo-Herongen. De grootste basis van de Luftwaffe in bezet Europa.
…EINDELIJK VRIJ! is een voorstelling met persoonlijke verhalen, met foto- en filmprojecties op grote schermen, re-enactments, special effects, muziek en zang. Deze
openluchtvoorstelling op locatie raakt iedereen. Het gaat over mensen in oorlogstijd, de verschrikkingen, over onmenselijkheid, medemenselijkheid en over keuzes op de dunne scheidslijn tussen goed en fout.
…EINDELIJK VRIJ! is een theaterproductie van de makers van de voorstelling Heel Limburg is vrij, die op 3 maart 2020 voor het stadhuis plaatsvond.