Women in Jazz
“Elegie”
Fringe Orchestra neemt u mee in de Women in Jazz serie, waarbij de meest in het oog springende vrouwelijke jazzsolisten én componisten in de lead worden geplaatst.
Pianiste Olga Reznichenko, bekend uit de Keulse jazz scene, valt op door haar virtuositeit, kracht en complexiteit in harmonie en ritme. Haar intuïtieve stijl zorgt ervoor dat ze instinctief reageert op muzikale prikkels. De drang om met alle kracht op haar instrument te rammen – bijna alsof ze het wil vernietigen – is even sterk als het vinden van plezier in zachtere, rustigere klanken. Haar composities weerspiegelen ook haar kenmerkende gevoel voor esthetiek. Reznichenko’s stukken die doorgaans voortkomen uit improvisatie geven haar ongefilterde enthousiasme voor muzikale expressie de ruimte. Het project met Fringe Orchestra focust op stukken van haar albums Somnambule (2022) en Rhythm Dissection (2024) én licht enkele bijzondere songs uit met zang in de hoofdrol.
Fringe Orchestra is het jaarlijkse cross-over orkestproject van Conservatorium Maastricht. Opgebouwd uit topstudenten en alumni van het conservatorium wordt iedere editie de bezetting voor een nieuwe gastsolist op maat gemaakt. Dit gebeurt onder leiding van artistiek leider Jesse Passenier die de formatie zowel dirigeert als ervoor arrangeert.
De afgelopen jaargangen hebben geleid tot kruisingen tussen een big band, een klassiek ensemble, en een electric band, en de plannen van Fringe Orchestra zijn om zichzelf steeds weer opnieuw uit te blijven vinden. Het orkest voelt zich thuis op het podium en heeft dit vorig seizoen gedeeld met de spraakmakende Catalaanse trompettiste-zangeres Andrea Motis. Daarvoor gebeurde dit al met de Nederlandse melodieuze saxofoniste Kika Sprangers, de vindingrijke Belgische drummer Lander Gyselinck (bekend van de formatie STUFF) en de briljante Franse vocaliste Camille Bertault. In eerdere edities waren er meerdere samenwerkingen met turntablist DJ Vindictiv, trompettist Carlo Nardozza, saxofonisten Frank Deruytter en Reiner Witzel, Bex Burch op de gyil (Ghanese xylofoon) en electronic music performer Paul Frick, waarmee zij een stijlbereik etaleerde van jazz en funk, tot wereldmuziek, chanson, electro en hiphop. Fringe Orchestra durft, schuurt, overdondert en inspireert. Het grensgebied is waar het gebeurt.
